Film Olarak Kumsal

Film Olarak Kumsal

Kumsal (İngilizce özgün adıyla The Beach), 2000 ABD-İngiltere ortak yapımı, psikolojik gerilim ve macera türlerindeki film. Senaryosunu İngiliz yazar Alex Garland'ın 1996 yılında

yazdığı aynı adlı romanından John Hodge'un uyarlayıp yazdığı filmin yönetmeni Danny Boyle'dur. Filmin başrollerini Leonardo DiCaprio, Tilda Swinton ve Robert Carlyle paylaşmaktadır.

Genç Amerikalı bir maceraperest olan Richard'ın (Leonardo DiCaprio) seyahat için gittiği Tayland'ın başkenti Bangkok'da kaldığı otelde, yan odada kalan birisinden aldığı haritayı kullanarak; otelde tanıştığı Étienne (Guillaume Canet) ve Françoise (Virginie Ledoyen) adlı Fransız turistlerle gittiği bakir bir tropik adada yaşadıklarını konu alır.

Kumsal Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı ödülüne aday gösterilmişti. Ayrıca Leonardo DiCaprio bu filmdeki rolü için "en kötü aktör" Ahududu Ödülü'ne (Razzie Awards) aday gösterilmişti. DiCaprio bu garip ödülü 1998 yılında Demir Maskeli Adam (The Man in the Iron Mask) filmiyle zaten almıştı (İki kardeşi birden oynadığı için "Beyaz perdenin en kötü çifti" dalında).


Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın